Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


WspółPraca
Poradnik
KAN


Torrent: PAKTOFONIKA - ARCHIWUM KINEMATOGRAFII (2002) [[email protected]] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 02-10-2018
Rozmiar: 137.93 MB
Seed: 3
Peer: 1
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 17
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-08 22:06:30

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...sqn9002 bardzo proszę...
Zespołu PAKTOFONIKA nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, nawet słuchaczowi, który zwykle nie ma styczności z hip-hopem. Najpopularniejszy skład ubiegłego roku wydał drugi i jednocześnie ostatni krążek. Jest nim oczywiście 'Archiwum Kinematografii'. Tak się zastanawiam jaki był cel wydania takiej płyty. Pożegnanie z odbiorcami? Oddanie hołdu MAGIKOWI? Czy w końcu może chęć zarobienia pieniędzy? Nie wiem, ale jedno jest pewne. Płyta sprzedaje się rewelacyjnie.

To, że wydawnictwo znalazło już tak wielu odbiorców (w pewnym momencie album znajdował się na 3 miejscu listy sprzedaży ZPAV, tuż za KAZIKIEM oraz TATU) to niewątpliwie zasługa wyrobionej renomy PFK. Jak już sam tytuł wskazuje są to archiwalne utwory PAKTOFONIKI, które grupa nagrywała jeszcze z MAGIKIEM (przynajmniej większość). Tak więc - chcąc, niechcąc - trzeba zaznaczyć, że jest to "odgrzewany" materiał.

'Archiwum Kinematografii' to przeważnie stare wokale + nowa muzyka. Efekt tego jest taki, że niektóre kawałki nie tworzą spójnej całości. Dodatkowo niektóre zwrotki raczej nie powinny znaleźć się na normalnym longplayu. Widać, że część z archiwalnych rymów trafiła na ten krążek tylko po to, aby zapełnić miejsce. Smutne, ale tak niestety jest. Jakby tego było mało, niektóre utwory znalazły się już wcześniej na innych płytach, a tutaj dostały jedynie inne bity.

Częścią muzyczną zajął się głównie RAHIM oraz KIPPER, ale znajdziemy także podkłady MAGIKA, FOKUSA i IGORA. Muzyka jest przeróżna. Usłyszymy więc świetne kawałki ('Ja To Ja 2 (Dokuadnie Tak)', 'Dla Pewnego Swego', ale nie brak również tragicznych produkcji ('Tak Jak Telewizor', 'Dejot Rusza Czarne Puyty'. Niektóre podkłady sprawiają wrażenie bardzo mocno niedopracowanych i zrobionych na szybko.

Wcale lepiej nie jest jeśli chodzi o teksty. Rymy są proste, chaotyczne i często oparte o czasowniki, co brzmi niezbyt miło. Na dodatek FOKUS, RAHIM i MAGIK prezentują poziom rymowania, który bardziej sugeruje, że są oni na poziomie wydawania demówki niż jednej z najbardziej oczekiwanych płyt hip-hopowych. Na szczęście 'Archiwum Kinematografii' zawiera również swoiste "perełki", które powodują, że albumu da się słuchać.

Do takich kawałków można zaliczyć 'Dla Pewnego Swego', 'A Robi Się To Tak' oraz 'Ja To Ja 2 (Dokuadnie Tak)'. Ale jakby nie było, wydawnictwo to nie jest rewelacyjne i chyba wielu ludzi będzie rozczarowanych. Usatysfakcjonowana będzie tylko jedna grupa. Mowa tu o wielkich zwolennikach stylu PAKTOFONIKI. 'Archciwum Kinematografii' pozwoli im raz jeszcze usłyszeć cały skład PFK, razem z MAGIKIEM. Po raz ostatni macie taką możliwość. Dlatego płytkę warto nabyć, szczególnie dla tych kilku udanych utworów. Szkoda tylko, że jest ich tak niewiele.

Bandi
1. Play + Rec
2. Cd Kinematografii
3. Dla pewnego swego
4. A robi się to tak
5. Mechaniczna pomarańcza
6. 'le się zmahuaem
7. Tak jak telewizor
8. Na mocy paktu
9. Aż strach pomyśleć
10. Wielka gra
11. Ja to ja 2
12. Dejot rusza płyty
13. Wielkie dzięki
14. W peunej gotowości
15. Znikam
http://www.youtube.com/watch?v=Fp7m4Btv9ag


POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze