Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


WspółPraca
Poradnik
KAN


Torrent: ECSTASY PROJECT - REMINISCENCE EUROPAE (2008) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 30-09-2018
Rozmiar: 283.72 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 1
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-30 09:51:36

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Perkusista Rafał Gorzycki wyrósł w kręgu bydgoskiego yassu. Dziś kojarzony jest przede wszystkim z odświeżającym fusion zespołem Sing Sing Penelope. Jednak to Ecstasy Project jest jego autorskim i – bez wątpienia – najbardziej osobistym projektem. Grupa istnieje już 10 lat. Na przestrzeni tego okresu przeszła szereg radykalnych transformacji stylistycznych i personalnych. Początkowo grała jazz o funkowym zacięciu, inspirowany M-Base, potem romantyzujące fusion w duchu ECM, w końcu wykonała woltę w kierunku współczesnej kameralistyki, czego owocem była, wydana raptem kilka miesięcy temu płyta „Europae”. Niniejszy album przynosi muzykę zarejestrowaną live (między czerwcem 2007 a styczniem 2008 roku) na bazie tamtego materiału i w tym samym co ostatni krążek składzie (choć nie we wszystkich utworach obecny jest flecista – Tomasz Pawlicki).
   Na koncercie, w kilku momentach gra Ecstasy Project znów nabiera jazzowej energii – zwłaszcza w Presto cinque, w którym dźwięki niesie subtelny, minimali-styczny, ale szalenie wciągający groove, w kulminacyjnym momencie nabierający nieco większej dynamiki. Muzyka przez cały czas pozostaje oszczędna, skupiona, cierpliwa. Artyści nie ulegają pokusie wylewności. Jej napięcie, nieco mroczny liryzm i przestrzenność doprawdy mogą się podobać. Instrumentarium grupy (obejmujące – poza sekcją rytmiczną – flet, skrzypce, wibrafon) sprzyja malarskości, lecz kolorystyka jest tu stonowana, wyważona. Kompetencje muzyków, wśród których odnajdujemy najwybitniejszych krajowych kameralistów, pozwalają na delikatne cieniowanie, cyzelowanie detali.
   W trzecim utworze El pagedo zespół wkracza na bardziej wyzwolone obszary. Są przepełnione zadumą wyprawy w rejony mikrotonalności, są abstrakcyjne konstrukcje budowane z dźwiękowych drobinek czy plam albo filigranowych fraz. Na zakończenie przywołujący słowiańską nostalgię, ale przy tym całkiem rześki utwór Moderato recitando. To jednak nie wszystko – drugi dysk zawiera rejestrację wideo koncertu (bez udziału Pawlickiego) w bydgoskim Mózgu. Zrealizowany oszczędnie, acz doskonale oddający poetycki ton tej pełnej szlachetności muzyki.

Autor: Łukasz Iwasiński
1. Reminiscene Europae   3:32
2. Presto Cinque   13:06
3. El Pagedo   6:15
4. Maestoso Non Troppo   6:57
5. Adlibitum - Allegretto Rallentando   10:54
6. Moderato Recitando   10:04

Double Bass – Pawel Urowski
Drums – Rafal Gorzycki
Flute – Tomasz Pawlicki (tracks:1,2)
Vibraphone – Pawel Nowicki
Violin – Lukasz Gorewicz

http://www.youtube.com/watch?v=tlyIyb7KYPsPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze