Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


WspółPraca
Poradnik
KAN


Torrent: GRZEGORZ TURNAU - HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY (2006/2010) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 08-10-2018
Rozmiar: 335.58 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 6
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-08 16:20:04

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Pobiegłem do sklepu, bo po pierwsze Turnau, po drugie – bo piosenki Grechuty. A Grzesiu – jak wino, im starszy, tym lepszy. To, w jaki sposób odkurzył przeboje swego muzycznego mentora zasługuje na uznanie. Ta płyta do siedmiomilowy krok na przód w dziedzinie aranżowania i sfery wokalnej.

Poczynając od utworów sztandarowych – „Będziesz moją panią”, „Gaj” z A.M. Jopek oraz „Świat w obłokach”. Pierwszy z nich nabrał nowego tchnienia, muzyk udowadnia, że do dziś aktualny jest taki sposób wyrażania uczuć w muzyce. Co do ostatniej, to zachwyca czysty i wysoki głos, przy odpowiednim nastawieniu – to uczta dla ucha.

Utwory szybkie, tytułowa „Historia szybkiej podróży” z gościnnie występującym Wojciechem Mannem i przede wszystkim „Motorek”. Utwór do tekstu Józefa Czechowicza jest jednym z najmocniejszych punktów płyty, w sferze lirycznej to zaduma nad mijającym czasem, w sferze wokalnej – innowacyjny jak na muzykę Turnaua – chór.

Jest też interesujący erotyk, piosenka o miłości: „Twoja postać”. Nie obyło się bez utworów namolnych lecz klimatycznych – mniej znana – „Lanckorona”. No i melancholijna „Zadymka” do wiersza Juliana Tuwima, z idealnie wyeksponowanym metrum wiersza (gościnnie Jan Kanty Pawluśkiewicz). Ciekawym wydaje się również singiel – „Nie wiem o trawie” który jest pierwszym na krążku utworem i otwiera tę nietypową podróż.

Pan Grzegorz nie boi się z eksperymentowaniem przy brzmieniach. Świadczy o tym wstęp do utworu „Skąd przychodzimy...”, duża ilość gitary elektrycznej oraz instrumentów smyczkowych, a nawet loopy (lecz raczej w śladowych ilościach).

Czego mi brakuje? Dwóch może rzeczy – interpretacji piosenki „Nie dokazuj” i „Niepewność”. Ciekawe też, jak odtworzyłby Turnau piosenkę „Kraków” zaśpiewaną przez Grechutę wraz z zespołem Myslovitz. Ale moje myśli wybiegają chyba zbyt bardzo na przód.

Co do tendencji „odkurzania”, owszem wydać się może niepokojąca. Przypomnijmy, że przedostatnia płyta to z kolei piosenki Kabaretu Starszych Panów. Na „11:11” widać było lekką odmianę stylu, „Historia...” znów zaskakuje. Pomimo, że lata mijają i Turnau nie jest młodym muzykiem, to uważam, że otworzył się nowy, kolejny rozdział w jego karierze i jeszcze dużo muzyki do napisania przed nim. To artysta nie bojący się zmierzenia ze starszymi od siebie i uznanymi artystami, nie bojący się eksperymentów, które wychodzą mu jak najbardziej na dobre! To płyta, którą jak najbardziej polecam. Wspaniały klimat, wspaniała muzyczna podróż.

Tor
This album is dedicated to memory of Marek Grechuta

1. Nie Wiem O Trawie   3:03
2. Wędrówka   4:30
3. Twoja Postać   4:10
4. Będziesz Moją Panią   2:51
Piano – Michał Jurkiewicz
5. Gaj   2:55
Featuring [Guest] – Anna Maria Jopek
Recorded By [Anna Maria Jopek Vocal] – Andrzej Karp
6. Historia Pewnej Podróży   3:00
Featuring [Guest] – Wojciech Mann
7. Motorek   3:47
Loops – Maciej Aleksandrowicz
8. Gdziekolwiek   3:39
9. Świat W Obłokach   4:09
10. Lanckorona   4:29
11. Korowód   4:02
Featuring [Guest] – Jan Kanty Pawluśkiewicz
12. Zadymka   3:25
Featuring [Guest] – Jan Kanty Pawluśkiewicz
13. Skąd Przychodzimy, Kim Jesteśmy, Dokąd Idziemy   4:43
14. Chodźmy   2:11

Saxophone – Leszek Szczerba
Viola – Michał Jurkiewicz
Violin – Aleksandra Honcel, Anna Górecka, Marcin Klejdysz
Vocals, Piano, Electric Piano [Rhodes], Accordion, Producer – Grzegorz Turnau
Percussion – Michał Dąbrówka, Sławek Berny
Bass, Double Bass – Robert Kubiszyn
Cello – Michał Świstak
Choir – Agnieszka Chrążak, Agnieszka Konieczna, Bartek Pollak*, Gabriela Klimiec, Grzegorz Sieradzki, Joanna Gwiazdowska, Mariola Gruza, Małgorzata Markowska, Natalia Sopota, Paweł Dachowski, Stanisław Drużkowski, Sylwia Szczerba, Waleria Skiba
Guitar – Jacek Królik
Keyboards – Grzegorz Turnau, Michał Jurkiewicz
http://www.youtube.com/watch?v=8RQ2853hLAs


POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze